Egy weblap birtoklása leginkább egy családi ház birtoklásához hasonlítható. Hiszen egy honlap – akárcsak egy ház – sosincsen készen, legfeljebb átmenetileg megelégszünk az aktuális állapotával. A valóságban épphogy befejezzük az aktuális munkafolyamatot általában már valami új dolgon törjük a fejünket.
Az oldalunk tartalomkezelő rendszere – számos problémára – beépített megoldásokat tartalmazhat, de az alábbiakban bemutatunk néhány kiegészítő eszközt, melyek használatával nem csak a kezdő, hanem a haladó szintű problémák egyaránt abszolválhatók.
Az ötletek megvalósítása a tervezés fázisában általában egyszerű vázlatokkal és / vagy összetett dokumentációkkal indul el. Csak ezután következhet a tényleges kivitelezés. Amennyiben haladni szeretnénk a korral, akkor a papírfecnik és a füzetek helyett teljesen ingyenesen használhatjuk a „The Document Foundation” alkalmazását.
Ebben a cikkünkben már foglalkoztunk online képszerkesztő programokkal. Napjainkban – egyre ritkábban, ám mégis – előfordulhatnak olyan helyzetek, amikor internethozzáférés nélkül szeretnénk vektoros grafikai feladatokat elvégezni – ilyen esetekre jó szívvel ajánljuk a „Draw Freely” szlogennel fémjelzett alkalmazást.
Bár a Gimp is rendelkezik vektoros támogatással, ezt a programot mégis inkább pixelgrafikus teendők megcsinálásához javasoljuk. Számos 3rd party beépülő segítségével bővíthető a funkcionalitása. Egyszerű és haladó grafikusi feladatok elvégzésére egyaránt alkalmas.
Úgy illik – ha már megemlítettük az Inkscape-t és a Gimpet – hogy akkor ejtsünk szót az ingyenes szekció bronzérmes szereplőjéről is. Digitális festés & kreatív szabadság szlogennel mutatkozik be, az úgyszintén illusztrációs feladványok megfejtésére használható program.
Komplexebb fejlesztésekhez és egyszerűbb fejlesztési feladatokhoz egyaránt ajánljuk a Microsoft által készített ingyenes kódszerkesztőt. Rengeteg funkció mellett számos kiegészítővel tovább okosíthatjuk a felületét és a működését. Minden igazán elterjedt programnyelv (html, css, js, php, liquid stb.) szintaktikáját rendkívüli módon támogatja.
Többször utaltunk már rá, hogy a képek mennyire meghatározó elemei egy-egy weboldalnak. Ebben a cikkünkben ingyenesen használható assetek könyvtárát is bemutattuk a nagy nyilvánosság számára. Az FSIV segítségével gyorsan lapozhatunk a képek között, kiolvashatjuk a szükséges EXIF információkat és a legalapvetőbb képszerkesztési tennivalókat ugyancsak elintézhetjük.
Miközben a legtöbb szereplő a „kizárólag online” vonal felé húz, a Google ehhez képest megint az ellenkező irányba indult el. Nemrég megjelent ugyanis az új, offline PPC hirdetésszerkesztő- és kezelő szoftverük. Segítségével akkor is módosíthatjuk a hirdetéseket, kampányokat; amikor épp nem vagyunk fent az interneten. Az aktuális sessionben szereplő változtatásaink a következő netes kapcsolódásunk időpontjában lépnek érvénybe. (A PPC fontosságával itt foglalkozunk.)
Mi ezen szoftverek mellett a fizetős alternatíváikat is használjuk azért, hogy az elvégzendő feladatok professzionális színvonalon legyenek lebonyolítva.
Online marketing tippek, trükkök és integrációk...
Tervezd te is tudatosan a digitális jelenléted!
Összes cikkTöltsd ki az űrlapot, hogy korlátlanul az egész világ megismerhesse az ötletedet!
Ha további kérdésed van, akkor bátran vedd fel velünk a kapcsolatot...
+36 20 237 7495
+36 99 789 758
info@netro.hu
info@berelhetoweboldal.hu
Munkanapokon 08:00 - 16:00
9400 Sopron, Szentlélek u. 1. fszt. 2.
berelhetoweboldal.hu
netro.hu